SLADKOSTI


Přiznám se rovnou, že tahle sekce asi nikdy nebide ta největší z celé kuchařky.

Sladkosti jsou velmi oblíbenou a atraktivní částí mnoha kuchařských knih, ale já osobně je považuji jenom za jakýsi okrajový doplněk. Tím je nechci jakkoliv odsuzovat nebo zatracovat a proto tu některé recepty, které mne zaujaly uvádím.


Kaštany se šlehačkou

Jak jsem již uvedl v sekci "Co je nového" tento recept jsem opsal z knihy pana J.M. Zimmella "Nemusí být vždycky kaviár ...", kterou tímto vřele doporučuji všem, kdo se zajímají o vaření a mají rádi dobrou četbu. Jinak recept je to poměrně jednoduchý, a výsledek stojí za to. Jen první pocity nemusí být vždy jednoznačné, chuť kaštanů je velmi jemná a specifická a člověk ji musí umět vnímat.
Tepelná úprava: Pečené
Kokosové banány

První recept, který chci v této sekci umístit je značně exotický, pochází z Thajska. Jedná se o nepříliš náročnou úpravu banánů s omáčkou z kokosového mléka. Jediná slabina může být kokosové mléko, které není moc často ke koupi, ale jeho náhradu naleznete v sekci Netradiční suroviny
Tepelná úprava: Vařené
Mascarpone, například s piškotem ...

Jedná se o další "sladkou tečku" pocházející z Italské kuchyně. Mascarpone je v podstatě tvaroh, v tomto případě dochucený a posléze podávaný v kombinaci například s piškoty nebo s ovocem.
Tepelná úprava: Bez úpravy
Obtížnost úpravy: Jednoduché
Tiramisu s čokoládou

Další ze zatím mála uvedených sledkostí je Italského původu a je jím Tiramisu. Několikrát jsem tento lahodný pokrm jedl v nělaké Italské restauraci, ale nikdy jsem netušil, že jeho příprava zase není až tak složitá ... no posuďte sami.
Tepelná úprava: Bez úpravy