RADY


Tato sekce je jenom okrajová a měla by sloužit k popisu některých zkušenností nabytých střídavě úspěšnými pokusy nebo k předávání vyčtených rad. Snad to někomu někdy pomůže.


Barbecue Sauce

Omáčka vhodná jako doplněk při grilování nebo k jakémukoliv grilovanému masu.
Tepelná úprava: Bez úpravy
Bílá omáčka

Tato omáčka není surovinou v pravém slova smyslu. Jedná se vlastně o hotovou omáčku, která se ve Francouzské kuchyni často používá jako základ pro zálivky při gratinování pokrmů. Nicméně sama o sobě může sloužit jako omáčka například k vařené zelenině nebo k rybám. Výrobně není nikterak složitá a při častějším používání se dá udělat i do zásoby a několik dní uložit v lednici před dalším zpracováním.
Tepelná úprava: Bez úpravy
Polenta

Zde se jedná částečně o recept, jak polentu připravit, částečně opravdu o radu a to především ohledně výběru mouky.
Historicky je Polenta nedílnou součástí jídelníčku v Itálii a pravděpodobně i v jiných zemích. Co se týká surovin je to pokrm velmi levný a nenáročný, který v dobách nouze chránil chudinu před hladem, když nebylo jiné jídlo. V současné době se používá především jako příloha k masitým jídlům a nebo různě zapečená nebo grilovaná se sýry nebo s jinými doplňky.
Tepelná úprava: Vařené
Obtížnost úpravy: Jednoduché
Dietnost pokrmu: Dietní
Rybí vývar

V mnoha receptech, zvláště na úpravu mořských živočichů se používá tzv. Rybí vývar nebo rybí bujon.
Tepelná úprava: Bez úpravy
Sambal oelek

Tato potravina s tajuplným názvem není vlastně nic jiného, než rozvařené feferonky. Dá se občas koupit v normálních obchodech jako malá zavařená sklenička. Název si přesně nepamatuji, ale je to něco jako Feferonová pasta. Jinak se dá snadno vyrobit doma.
Tepelná úprava: Bez úpravy
Turmeric (kukurma)

S tímto kořením se setkáme poměrně často v receptech indické nebo jiné Asijské kuchyně. Jedná se o velmi často používanou součást curry jídel, v podstatě se dá říci, že převážná většina kuchyní curry prášek, tak jej známe moc nepoužívá, curry chuť tvoří právě turmeric spolu s dalším kořením.
Tepelná úprava: Bez úpravy