VEPŘOVÉ


Bez vepřového masa si snad naši kuchyni ani není možné představit.

Nejsem sice zastáncem různých zabijačkových hodů přeplněných extrémně mastnými pokrmy, ale vepřové maso neoddiskutovatelně patří k našemu jídelníčku. A lze jej podle mého názoru připravit i tak, že nás dietologové neproklejí.


Bílý vepřový guláš

Toto je další možná varianta neobvyklého vepřového guláše. Pokrm je velice chutný a oproti normálním gulášům velice jemný.
Tepelná úprava: Dušené
Obtížnost úpravy: Pracnější
Dietnost pokrmu: Normální
Grilovaná játra ve slanině

Zde uvádím další z játrových receptů. Abych se přiznal jak došlo k tomu, že najednou uvádím dva recepty z jater, když doposavad jsem žádný nenapsal. Důvod je prostý. Jak jsem psal již u předešlého receptu (játra na kokosu) nejsem veliký příznivec vnitřností. Nicméně minulý recept jsem dostal poštou od čtenáře, zdál se mi zajímavý a tak jsem jej vyzkoušel. Protože jsem nakoupil moc jater, přemýšlel jsem, jak je zpracuji a vzpoměl jsem si na jiné jídlo, které jsem před časem viděl v restauraci.
Tepelná úprava: Grilované
Játra na kokosu

Tento zajímavý recept mi poslal jeden z Vás - čtenářů kuchařky. Jedná se o netradiční úpravu tradiční suroviny - vepřových jater. Já osobně příliš vnitřnosti nevařím ani nepožívám (pravděpodobně se jedná o trauma, pocházenící z odporně páchnoucí hmoty v hnědé omáčce ze školní jídelny), ale vrámci objektivity jsem zaslaný recept vyzkoušel a musím uznat, že výsledek byl nad očekávání kvalitní a sám jsem si na játrech asi po 10 letech velmi pochutnal. Takže všem, kdo jsou příznivci jater můžu vřele doporučit.
Tepelná úprava: Dušené
Kotlety po přátelsku

Ahoj, im Tina naše společnost hlede1 dodavatele masa, jsme maso precsoor zpracujeme High-N produkty, jako jsou slanina, pe1rky atd. Potřebujeme vepřove9ho bůčku vykostěne9 pokožku me9ně, bůček kosti me9ně kůže na, vepřove1 panenka, vepřove1 piknik, vepřove9 hřbetnedho se1dla, krůted MDM a některe9 mořske9 potraviny. Je možne9, že se stanete našedm dodavatelem. Pokud ano, zde jsou čedsla si můžete kontaktovat mě 9410924/9410877/09086302764/09229958520. Děkuji a God Bless! VA: F [1.9.17_1161] čekejte prosedm ... Hodnocened: 0.0 / 5 (0 votes cast) VA: F [1.9.17_1161] Hodnocened: -1 (z 1 hlas)
Tepelná úprava: Pečené
Obtížnost úpravy: Jednoduché
Dietnost pokrmu: Ostré
Kotlety v omáčce

Zajímavá úprava kotlet. Tomu, kdo se chce nechat odradit použitím celeru upozorňuji, že úpravou není "celerová" chuť vůbec patrná a kombinací s Nivou vznikne velice zajímavá nová chuť omáčky.
Tepelná úprava: Dušené
Kotlety v pikantní omáčce

Nejsem si jist odkud tento recept pochází. Našel jsem ho v jdené Britské kuchařce, ale to mnoho neznamená. Britská kuchyně sama o sobě mnoho poživatelných jídel neobsahuje, většina je importovaná z Indie a okolí. Tento recept mi spíš připadá jako Francouzské jídlo. Nicméně ho chci doporučit a to hlavně těm, kdo mají rádi sladkokyselé poněkud rafinované chutě.
Tepelná úprava: Pečené
Krkovice s přílohou na grilu

Toto je další z receptů, vhodných pro venkovní gril s dřevěným uhlím. Kombinace grilu a vepřového masa dává téměř neomezený prostor pro fantazii, toto je spíše ukázka, jak lze postupovat a kombinovat. Obecně lze doporučit pro grilování spíše masa tučnější, než libová. Z tučného masa se vypeče tuk a výsledek je velice příznivý. Také je to příklad použití hliníkových staniolových zapékacích misek.
Tepelná úprava: Grilované
Opilá vepřová pečeně

Zajímavý a vcelku jednoduchý recept na chutnou úpravu vepřového masa. Maso se sice celkem dlouho připravuje, ale většinou se jenom samo dusí bez pomoci kuchaře.
Tepelná úprava: Dušené
Obtížnost úpravy: Jednoduché
Pečený zabíjačkový guláš

Toto je jeden z těch receptů, které existují v mnoha variantách a to podle toho, odkud pochází kuchař. Někde se guláš ze zabíjačky nedělá vůbec, někde se dělá normálně dušený a někde se peče. Každopádně je to velmi zajímavá úprava a dá se samozřejmě použít i mimo zabíjačky, suroviny jsou celkem normální. Při zabíjačce je ovšem ta výhoda, že se guláš dělá v podstatě ze zbytků.
Tepelná úprava: Pečené
Obtížnost úpravy: Pracnější
Dietnost pokrmu: Absolutně nedietní
Ramínko na červeném víně

Zajímavý a vcelku jednoduchý pokrm. Je zde použito vepřové ramínko, které patří k méně žádaným a tudíž i levnějším masům. Je vcelku libové ale na rozdíl třeba od kýty se musí déle tepelně upravovat a nehodí se na rychlé pokrmy.

Tepelná úprava: Dušené
Řízky v županu

Zajímavá úprava vepřových řízků. Toto jídlo již samo o sobě obsahuje přílohu, tudíž je vhodné jej podávat pouze se salátem.
Tepelná úprava: Pečené
Vepřová pečeně na tmavém pivě

Tento recept mne zaujal svou nápaditostí, co se týká úpravy pečeného vepřového. Je to tak trošku obdoba našeho vepřo, knedlo, zelo, ale chuťově se jedná o zcela jiný pokrm. Také díky použití většího množství zeleniny při přípravě se dosti sníží tučnost vepřového masa.
Tepelná úprava: Pečené
Obtížnost úpravy: Velmi Pracné
Dietnost pokrmu: Normální
Vepřová pečeně Robert

Velmi chutné jídlo pocházející z Francouzské kuchyně.
Tepelná úprava: Pečené
Vepřový guláš s mrkví

Toto je varianta běžného vepřového guláše. Za dobrý nápad zde považuji použití mrkve, která zaprvé znatelně vylepší gulášový "základ" a zároveň po rozvaření guláš zahustí, čímž odpadne nutnost použití jíšky nebo škrobu
Tepelná úprava: Dušené
Zapečené fazole s krkovicí

Tento recept údajně pochází z jakéhosi obalu, ve kterém jsou prodávány fazole. Neviděl jsem ten obal, takže nemohu soudit, zda je to pravda. Jedná se o velmi chutné zapečené fazole, kterým krkovička dodá správný chuťový "říz". Samozřejme, že nejlepší je použít domácí uzené, ale ani z kupovaného nebudete o nic ochuzeni.
Tepelná úprava: Zapékané
Zapečené medailonky s omáčkou Mornay

Další lahodný recept z Francouzské kuchyně. Pokud máte rádi lahodná, křehké vepřové medilonky v zajímavé úpravě, jste na správném místě. Jako výchozí surovinu je možno použít kvalitní kýtu na řízky, ale úplně nejlepší je pokrm z panenské. Omáčka Mornay na první pohled vypadá poněkud složitěji, ale nelekejte se, nic to není. Jako příloha se hodí vařené brambory nebo toasty.
Tepelná úprava: Zapékané